Nauja mada - mados nuoma

Kuo toliau tuo daugiau kalbame apie vartojimo mažinimą, ekologiją ir perdirbamos produkcijos vartojimą. Vis daugiau dalykų atsisakome (kaip pavyzdžiui automobilių), o panaudotus daiktus stengiamės parduoti arba prikelti naujam gyvenimui. Keičiasi vartojimo įpročiai ar bent suvokimas, kaip reikėtų tai daryti. Aš labai džiaugiuosi tokiu visuomenės pokyčiu. Tiesa, pati esu dar tik pakeliui. Kol kas nepirkti man yra sunku. Todėl aš nuomojuosi. Ir turbūt nesunku atspėti ką – rankines. Kodėl rankinės? Tai vienas iš paprasčiausių būdų išlaisvinti savo stilių. Skirtinga rankinė = skirtingas įvaizdis!


(daugiau rankinės galios įrodymų čia)

Sužinojus apie ranknių nuomos naujieną galėjau pasakyti tik PAGALIAU. Nieko nenustebinsiu primindama, kad su šiuo trend‘u mes atsiliekame. Pasaulyje tokios paslaugos yra teikiamos jau gerą dekadą. Ir ten šiandien rankoje nešiotis nuomotą „ Hermès Birkin“ rankinę yra normalu. O tuo tarpu pas mus tai retenybė. „Google“ paieškos laukelyje suvedus „bag rental“ iškart išvystume aibę pasiūlymų pasinaudoti šia paslauga. „Luxonomy“, „Bag Borrow or Steal“, „Rent the Runway“, „ArmGem“, „Bag Romance“,… – tai įmonės (dauguma įsikūrusios JAV), teikiančios rankinių nuomos paslaugą. JAV jau klausiama „are you a renter or a buyer?“. Tad kodėl mes dar vis svarstome, o vadiname save inovatyvia tauta?Neįprasta buvo ir trumpalaikė automobilių nuoma. Pirmiausia visi kalbėjome, kad tai nepasiteisins, per brangu, nereikalinga, paprasčiau išsikviesti taksi ir t.t. Pasiteisinimų ir priežasčių nesinaudoti naujovėmis galėjome atrasti daugiau, negu reikia. O tikroji ties  žmonės paprasčiausiai bijo to, ko nežino. Juk reikia, kad pirmaiusia kaimynas išsinuomotų mašiną, patikrintų paslaugą, ir tada jau išdrįsi ir tu. O gal būk tas kaimynas, kuris pasakoja kitiems? Žmonėms trūksta pasitikėjimo  juk jei paslauga egzistuoja, vadinasi jos kūrėjai apgalvojo viską taip, kad ji suveiktų.

Šiandien iššaušo diena, kuomet drąsiai atsisakome nuosavų automobilių. Pažvelkime, kokią naudą sukuria automobilių nuomos paslauga:
- nereikia nuolatinės priežiūros (jei sugenda  ne tavo problemos);
- nesirūpini dėl parkavimo (neužima papildomos vietos, nereikia nuomotis/pirkti garažo,…) ;
- gali išmėginti skirtingus modelius (patenkinti smalsumą, priimti tai kaip pramogą, paįvairinti kasdienybę);
-  ketini įsigyti, bet dvejoji ar tavo pasirinkimas teisingas – išsinuomoji ir atsakai sau į visus klausimus („pasimatuoji“ automobilį).
- yra pigiau ir lengviau prieinama, negu vienkartinė finansinė injekcija, investuojant ženklią pinigų sumą.

Tuos pačius principus galime pritaikyti beveik visiems nuomuotiems daiktams.  Ir vėl norisi kelti klausimą: kodėl viską taip savinamės? Man peršasi tik viena išvada – NUOMA IŠLAISVINA. Nuoma suteikia laisvę išbandyti, keisti, neprisirišti, patirti vis kažką naujo ir neišlaidauti nepraktiškai. Man skamba kaip alternatyva nuolatinėms investicijoms (ne)būtiniems daiktams. Ir tai yra ypač aktualu šiandieniname pasaulyje, kur pasiūla nežmoniškai didelė, turime daugiau žinių ir geresnį skonį - šiandien visko taip norisi. Bet turėti 100 nuosavų rankinių tau ir nebūtina, nors jos visos gali būti lengvai pasiekiamos, kai prireiks. Juk rinkdamasi  drabužių derinius, stengiesi pritaikyti ir aksesuarus. Ir tikrai pagalvoji, kad ne juodos spalvos rankinė čia tiktų geriau. Dabar mes turime galimybę kiekvieną dieną sužibėti skirtingai! Babes, trust me and them - rent is the new trend!Trūksta įrodymų? Žinau, kad ne daug kas skirs tam laiko, bet jei tau iš tiesų įdomi ši tema, siūlau pažiūrėti, ką kalba mados verslo atstovai:

 

✏️Patricija

Nuotraukos: Pinterest.com

1 komentaras

Вам перевод 101229 р. https://tinyurl.com/traumSag NMVV11774350RKKF

Вам перевод 115451 р. https://tinyurl.com/traumSag NMVV11774350RKKF 2020 rugsėjis 17

Komentuoti