Ikonos: Chanel 2.55

Koks vardas vienija tiek besidominčias, tiek nieko apie madą nenutuokiančias moteris? CHANEL. Turbūt kiekviena atpažįsta, jog ši rankinė - Coco Chanel kūrinys. O ar kiekviena žino, jog ši mažylė vadinasi "Chanel 2.55", ir kiek legendų gaubia ją? Coco Chanel (tikrasis vardas Gabrielle Bonheur Chanel), tubūt, nieko nedarydavo šiaip sau. "2.55" modelio kiekviena detalė turi savo "kodėl?" atsakymą. Pradžiai noriu pabrėžti, kad visa tai yra kalbos, o ne faktai. Bet kalbos iš niekur neatsiranda, o daikto apipinimas legendomis prideda jam neįkainojamos vertės. 

Taigi, pradėkime nuo pavadinimo. "2.55" simbolizuoja 1955-ųjų metų vasario (02) mėnesio datą, kuomet rankinė buvo išleista. Taigi, tai jos gimtadienis. "2.55" nėra pirmoji Coco Chanel rankinė. Pirmąją versiją dizainerė sukūrė dar 1929-aisias, bet tik po 26 metų pridėjo rankeną. Tai ir buvo mados istoriją keičiantis momentas - pirmą kartą aukštesnio socialinio sluoksnio moterims tapo priimtina nešioti rankinę ant peties. O Coco sakė: “man tiesiog nusibodo savo rankinę nešioti rankoje ir nuolatos ją pamesti. Tad pridėjau rankeną ir užsidėjau ją ant peties.”Apie rankenos inspiraciją yra dvi teorijos. Viena teigia, kad ji simbolizuoja žirgų kamanas ir pakinktus, o jodinėti Coco mėgo beprotiškai dar nuo vaikystės. Kitoje teorijoje rankena yra panaši į vienuolių, kurių internate dizainerė augo, diržus, prie kurių buvo nešiojami raktai. Oda įpintos grandinės rankena atsirado daug vėliau.Žirgai susiję ir su kita svarbia "2.55" detale. Yra sakoma, kad persiųta paviršiaus oda buvo panaudota todėl, kad ji priminė Coco vaikystės jodinėjimą žirgais. Persiūtos medžiagos drabužius tuomet vilkėjo arklidėse dirbę berniukai. Dabar tokia oda tapo vienu iš svarbiausių skiriamųjų Chanel aksesuarų bruožų.

Rankinės vidus yra bordo spalvos. Tai ne tik suteikia prabangos. Ši spalva yra tokia pati, kokios buvo internato uniformos, kuriame Coco užaugo. Ji specialiai norėjo sau neleisti pamiršti praeities, šaknų. Coco norėjo išlikti žemiška ir kukli nuolatos sau primindama apie sunkią vaikystę. Persipynusių CC raidžių užraktas atsirado tik 80-aisiais. Originali versija buvo metalinis kvadratas su mažu "Chanel" logotipu apačioje. Jis vadnamas “Madmoiselle” užraktas, nes Coco niekada nebuvo ištekėjusi. Pati gražiausia legenda gaubia mažiausiai pastebimą "Chanel 2.55" detalę. Rankinės dangtis vidinėje pusėje turi mažą kišenėlę su beveik nematomu užtrauktuku. Šios slaptos vietos Coco reikėjo, kad turėtų kur nešiotis Boy Capelio meilės laiškus. Yra sakoma, kad dramatiškai išsiskyrus dviejų mylimųjų keliams, Madmuazelė visur su savimi nešdavosi bent kažkokį Boy Capelio simbolį, kad jaustų jį šalia. 

Beje, meilės laiškų kišenėlės užtrauktukas, nuolatos nešiojant rankinę, palieka vis didesnę žymę joje. Kaip ir kuo toliau tuo gilesnį pėdsaką širdyje paliekanti meilė.

Siūlau pasiimti šią slaptos kišenės idėją. Turėkite jums svarbaus žmogaus simbolį visada šalia, kad primintumėte sau apie saugumą, šilumą ar stiprybę. Tai gali būti laiškas, nuotrauka, nosinaitė, apyrankė ar prisiminimas. Prisiminimas tilps ir į mažiausią kišenėlę.P.S. Rankinės kaina šiandien - apie 6000 $ ir ji vis kyla. Puiki investicija, jei nenori rizikuoti su kriptovaliutom. 

✏️Ermina

Nuotraukos: Pinterest.com

11 komentarų

Amoxicillin Online[/url] Amoxil Dose For 55 Pounds vpb.pmgz.bragbag.lt.zep.eb http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
avriquxewahi 2021 vasaris 25
Causes Gallstones[/url] Amoxicillin 500mg Capsules ssp.thax.bragbag.lt.ugz.pn http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
ivazuyeloriqu 2021 vasaris 25
500mg Capsules[/url] Amoxicillin 500 Mg gqj.dlal.bragbag.lt.khy.yi http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
fatuqudici 2020 spalis 20
500 Mg[/url] Buy Amoxicillin htb.mccb.bragbag.lt.mje.jr http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
iwitesap 2020 spalis 20
500mg[/url] Buy Amoxil zyx.ojbr.bragbag.lt.lms.hj http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
ecigulohoqoeu 2020 spalis 20
Amoxicillin Online Without Prescription[/url] Amoxicillin 500mg Capsules woq.iclo.bragbag.lt.cvi.ov http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
ikisoyaloib 2020 spalis 20
Amoxicillin Online[/url] Amoxicillin 500mg ufi.tidh.bragbag.lt.suq.fl http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
itoselubug 2020 spalis 20
500mg Capsules[/url] Amoxicillin No Prescription lgt.jfpn.bragbag.lt.uvd.vc http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
eqoucozixik 2020 spalis 20
Amoxicillin[/url] Amoxicillin 500mg krh.otvu.bragbag.lt.ing.mo http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
ijdafevaho 2020 spalis 20
Dose For 55 Pounds[/url] Buy Amoxicillin kyk.yvvr.bragbag.lt.tiv.kb http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
ejobevewubeg 2020 spalis 20
Online[/url] Amoxicillin 500 Mg xdu.emhf.bragbag.lt.rky.au http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
syaqalugoje 2020 spalis 20

Komentuoti