Atrodyti gerai ≠ puoštis

Kasdienybė yra šventė pati savaime (juk visas šventes mes susigalvojame patys). Tad kodėl jos nešvęsti? Kasdienybė yra pakankama proga puoštis. Ir sakydama „puoštis“ neturiu omeny kvarbatkų ir tortinių suknelių. Čia labiau tiktų „pakankama proga gerai atrodyti“.
Ką reiškia gerai atrodyti kasdienybėje  kiekvienam savi standartai, individualus skonis, skirtingos aplinkybės. 

O ir kasdienybė visiem reiškia skirtingus dalykus. Pirmiausia asociacija  „darbas“. Terminas „darbo apranga“ dažniausiai asocijuojasi su kostiumeliu. Ar bent jau griežtais standartais. Kaip moterims svarbu savaip interpretuoti darbo aprangos stilių, parodo amerikiečių pavyzdys. JAV veikianti drabužių nuomos platforma, kurios vertė dabar siekia 1 milijardą $, gyvena iš drabužų prenumeratų. Įkūrėja pasakoja, kad jų klientės moterys dažniausiai nuomojasi/prenumeruoja drabužius svarbiausiai savo gyvenimo progai  darbui! Visiškai logiška, nes juk ten daugiausiai laiko praleidžiame, ten daugiausiai nepažįstamų žmonių sutinkame, kuriems reikia palikti gerą įspūdį, ten kolegės labiausiai apkalbinėja ir aptarinėja.

Į darbą gali eiti taip:

Bet gali ir taip:

Kuo toliau, tuo daugiau mano aplinkoje moterų, kurios neturi dress kodo. Jos net neturi ofiso. Bet ne ofisas užduoda aprangos toną, o žmonės, su kuriais reikės bendrauti darbo reikalais. Žmonės, kuriems reikės palikti įspūdį. O palikti įspūdį galima įvairiai. Pvz., nuo pat pirmo susitikimo momento dar net neištarus „laba diena“. Pakanka apsirengti labai labai ryškiai ir pirmasis „vau“ garantuotas. Palikti įspūdį galim ir savo visapusiškumu. Tai, kaip išvaizda dera su asmenybe ir charakteriu, parodo, koks vientisas ir save atradęs žmogus esi, kaip stipriai savimi itiki ir pasitiki. Bet kokiu atveju, džiugu, kad kuo toliau, tuo labiau galima būti visokia ir tai nekenkia darbui.Kasdienybė gali asocijuotis ir su laisvalaikiu ar poilsiu. Akivaizdu, kad gerai atrodyti gali ir su treningais. Kas treningų įvaizdį padaro teisingu? Kai kiti mato, kad jis apgalvotas, kai viskas dera konceptualiai, tuomet net ir treningai atrodo labai gerai. Kai aprangoje nematai kakofonijos, kai nematai atsitiktinumų: „Ai kelnes tai vyro užsidėjau, marškinėlius sesė atidavė, batus apsiaviau tuos, kurie patogiausi, o plaukų gumelę radau po lova“. Štai taip atsiranda „ai, bus gerai“ stilius. Ir šis požiūris labai matosi.

Nereikia laukti progos, kad gerai atrodyti. Gerai atrodyti kiekvienai moteriai neturi reikšti „pasipuošti“. Gerai atrodyti turi reikšti estetišką kasdienybę. Kaip valgyti gerą maistą  gali apsieiti ir su čipsais, bet tavo organizmui sveikiau, kai pasigamini. Tai turėtų būti basic.

You can have anything in life if you dress for it“ - Edith Head.

✏️Ermina

Nuotraukos: Pinterest.com

Komentuoti